תהליך
עבודה

חווית משתמש

" יש האומרים שהם רואים שירה בציורים שלי, אבל אני רואה בעיקר מדע "
 האמן, ז'ורז' סרה.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram

חווית משתמש, מתחילה בתכנון, עוברת דרך העיצוב וממשיכה באופן מעשי לשלב הפיתוח.
קיים קשר ישיר בין חווית משתמש טובה להשגת מטרות הפרויקט. אם "נוח ונעים" למשתמש באתר שלנו, הוא יישאר, יחזור וגם יזכור אותנו כשאחד ממכריו יתעניין בתחום העיסוק שלנו.
לכן אפשר לומר, שקיים קשר מובהק בין חווית המשתמש להשגת מטרות הפרויקט.
במשך השנים, ערכנו עשרות מבחני שימושיות, סקרים ושאלונים אמיתיים, שהעניקו לנו תובנות ברורות לגבי חווית משתמש טובה. יחד עם זאת, ב SITE X, אנו לא נותנים לניסיון העשיר לקבע את דעותינו, אנו נשענים על הניסיון ושומרים על גמישות מחשבתית בכל פרויקט ופרויקט.

בניית אתר עם חווית משתמש טובה, חייב לקיים את שלושת התנאים הבאים:

התנאי הראשון, תוכן. לא לחינם רובנו מכירים את המשפט "התוכן הוא המלך". כמו בקידום, התוכן חייב להיות עדכני ומותאם לקהל היעד. לכן, אנו ב SITE X לוקחים את התוכן בחשבון כבר בשלב האפיון. בעידן שבו הכול קורה במהירות, הגולש מצפה לקבל מידע איכותי ורלוונטי עבורו, ובאופן מהיר. אם תחשבו לרגע על עצמנו, תמצאו שאנחנו גם ככה מוצפים בהמון מידע ושאין לנו זמן או סבלנות לשבת, לקרוא ולחקור. לכן, הגולש מצפה לקבל את הפתרונות מעובדים ומדויקים.

התנאי השני, שימושיות. עד כמה פשוט ואינטואיטיבי יהיה לעבוד עם האתר? זה נוגע בכל אלמנט באתר. שימושיות באה לידי ביטוי בשני מובנים: האחד, הוא תכנון נכון של הפונקציות באתר והנגשתן לגולש באופן ידידותי. השני, הוא נראות ויזואלית נכונה. נראות ויזואלית תבוא לידי ביטוי בצורות, אייקונים, צבעים ולא פחות חשוב, במיקומם. עיצוב מוצלח "מסביר" את אופן השימוש באתר, מכוון את הגולש ועוזר לו להתמצא באופן הגיוני וקל.

התנאי השלישי, רספונסיביות. יכול להיות שאת או אתה, גולשים כרגע אצלנו באתר דרך הסמארטפון או אולי דרך מחשב נייח. כך או כך, כולם צריכים לקבל את אותה חוויה, להנות מהתמונות ומהתוכן, באופן שהכי מתאים לרזולוציה בה הם בוחרים להשתמש.
בניית אתרים רספונסיביים, תאימות לסוגי הדפדפנים השונים, הם תנאי הכרחי לבניית אתר אינטרנט.

הסרטון הבא הוא סרטון של הפרופסור לכלכלה התנהגותית, דן אריאלי שנלקח מיוטיוב. בחלק שתראו כאן (מתוך הרצאה שלמה) פרופסור אריאלי מדבר על השפעות חיצוניות בתהליך קבלת ההחלטות. הוא מציג ניסוי שערך, הממחיש בצורה נפלאה את חוויית המשתמש ותכנון נכון. לפעמים במקריות;) צפייה מהנה..